PDA

View Full Version : vyroba ingotu z natezeneho materialu

Sceta
02-10-2014, 09:07
Ahoj potreboval bych poradit jak vyrobim ingoty hraju za severana nekde jsem nasel ze je potreba vysoka pec a ze se nachazi u nekterych dolu a vychodu z mesta ale ja sem ji nikde nenasel a uz jsem asi ve ctvrte lokaci docela by se mi hodilo neco si vyrobit natezene rudy mam spoustu. Prijde mi divne ze by to tam nikde nebylo kdyz blacksmith je hned na zacatku predem dekuji za radu uz me z toho hrabe

Raven
02-10-2014, 09:15
Musíš jít ke kovadlině a dát Extraction > Raw Materials.

Vysoké pece nevedeme. (: Ani nízké.

walltar
02-10-2014, 09:32
Plus na extrakci potřebuješ 10kusů železné rudy a dá ti to tak 5-7ingotů.

Sem včera zkoušel hledat železo a překvapilo mě, jak to jde rychle. Za hodinku jsem našel asi 50železné rudy. Jen jsem se držel podél skal.

Merwin
02-10-2014, 09:43
Železná ruda, dřevo a kytky na látky jdou poměrně rychle a jsou viditelné dobře i na větší vzdálenost. Včera se mi povedlo nasbírat během chvíle přes 100 kusů kytek na látky a rázem jsem měl na opravu eq :D Akorát co jsem zkoušel ještě jakože medium armor, tak ty kousky kůže jsou mnohem otravnější a pomalejší, když je třeba zabíjet zvířata a ne z každého to padne..

Sceta
02-10-2014, 09:54
Musíš jít ke kovadlině a dát Extraction > Raw Materials.

Vysoké pece nevedeme. (: Ani nízké.

No ja jsem si to myslel prave sem ty zalozky u kovadliny nekolikrat prolizal extraction sem tam videl jasny ale nemel jsem tam zadne polozky zadnou nabidku a eudy mam skoro stovku

Shigi
02-10-2014, 10:37
Železná ruda, dřevo a kytky na látky jdou poměrně rychle a jsou viditelné dobře i na větší vzdálenost. Včera se mi povedlo nasbírat během chvíle přes 100 kusů kytek na látky a rázem jsem měl na opravu eq :D Akorát co jsem zkoušel ještě jakože medium armor, tak ty kousky kůže jsou mnohem otravnější a pomalejší, když je třeba zabíjet zvířata a ne z každého to padne..

... jo tak pod to se můžu podepsat. Nicméně dají se najít lokace, kde se spamuje dost zvířat na jednom místě, tak že je v rotaci zabíjíš dokola. Takové místo je např. u Nordů, ve startovní lokaci kolem jeskyně DeatClawa, kde je plno vlků, později v Stonefalls jsem našel taky jedno pěkné místečko. Takže farmit to pujde. Spamoval jsem chat na vymenu kůzi za zelezo , nebo jutu, ale nikdo se nozval - asi to vidí všichni stejně ;-)

LorDrek
02-10-2014, 10:42
Stáčí ísť fungal grotto dung a budete mať za jedno kolo asi 300 koží z tých krabov po dvoch dungoch som mal cez 110 hotových koží, neviem ako vám, ale mne sa výskum otváral rozoberaním vecí, to znamená rozoberanie heavy armorov a železných zbraní a týms a mi pridávajú aj ingoty!

SullyCZ
02-10-2014, 15:52
mě by zajímalo jak udělat ocelové ingoty, jestli to v betě vůbec jde.

walltar
02-10-2014, 16:11
Tak na to budeš potřebovat ocelovou rudu ... :D

Nevím, ale není to třeba spojené s levelem craftu? Asi určitě rozebíráním ocelových věcí. Není potom v dalších lokacích třeba jiná ruda?

SullyCZ
02-10-2014, 17:56
Tak na to budeš potřebovat ocelovou rudu ... :D

Nevím, ale není to třeba spojené s levelem craftu? Asi určitě rozebíráním ocelových věcí. Není potom v dalších lokacích třeba jiná ruda?

no ocel se netěží ale vyrábí ze železný rudy ve vysokých pecích,takže by to měl bejt nějakej recept nebo nevim :)

Merwin
02-10-2014, 18:03
No fuj. Jako strojař, kterej z tohodle měl už maturitu i jednu zkoušku, jsem opravdu znechucen :D Ve vysokých pecích se sice zpracovává železná ruda, ale výrobek je "surové železo". Ocel se vyrábí v dalších pecích (několik druhů) snižováním uhlíku v tavenině surového železa.

walltar
02-10-2014, 18:11
To jak se vyrábí ocel vím ... ale už Skyrim používal na ocel Korundovou rudu + železo. Pokud tady nebude crafter získávat ocel extrakcí přímo železné rudy, tak musí být ve hře v dalších lokacích nějaká jiná ruda, která ti dovolí z ní extrahovat ocel.

Recept si myslím nebude ... to by tam někde byl smelter nebo něco. A celá extrakce by byla nějak zbytečná protože bys i železnou rudu dával do smelteru.

pidzi
02-10-2014, 18:22
Výroba ocelového ingotu je v skuťočnosti tak isto jednoduchá ako výroba železného ingotu, s tým rozdielom že aby ste mohli mať na výber či chcete zo železnej rudy vyrobiť okrem železného ingotu aj ocelový ingot, potrebujete mať BLACKSMITHING na 5 leveli čo ale vôbec nie je jednoduché kedže blacksmithing leveling ide jednoznačne najpomlašie. Aspon tak mi to teda príde, aj v popise pri "steel ingot" bolo že na jeho výrobu potrebuje aspon 5. level blacksmithing.

SullyCZ
02-10-2014, 18:23
No fuj. Jako strojař, kterej z tohodle měl už maturitu i jednu zkoušku, jsem opravdu znechucen :D Ve vysokých pecích se sice zpracovává železná ruda, ale výrobek je "surové železo". Ocel se vyrábí v dalších pecích (několik druhů) snižováním uhlíku v tavenině surového železa.

To jsem se kdysi taky učil, ale naštěstí pro průmysl se tím neživím :D A umíš nakreslit ten rovnovážný diagram železo-karbid železa (nebo jak se to jmenovalo)? :D

Merwin
02-10-2014, 18:25
No.. 100% nová lokace bude znamenat další rudu. Však v craftingu máte výběr materiálu, zatím je u všech dostupný jen ten první, páč ty ostatní jsou v dalších lokacích :) Takže to se nebojte že by jste pak nevyráběli z lepších materiálů. Jen si musíte počkat až je zpřístupní :D

Flois
02-11-2014, 11:21
Přišlo mi že se rozkládánim veci zvětšuje skill rychleji než výrobou. Ale věnoval jsem se spíš vaření a o craft jen letmo zavadil. Zkoušel ste to někdo ? Zdálo se mi to nebo to tak je?

SullyCZ
02-11-2014, 11:34
Mě přišlo že když jsi dělal předměty pro vyšší lvl (víc ingotů) tak to lezlo o dost rychleji než rozkládáním.

Merwin
02-11-2014, 13:05
To jsem se kdysi taky učil, ale naštěstí pro průmysl se tím neživím :D A umíš nakreslit ten rovnovážný diagram železo-karbid železa (nebo jak se to jmenovalo)? :D

Jo železo karbid železa (Fe - Fe3C diagram) Jasně že umím. Možná už bych teda nepopsal všechny jeho fáze, a ty teploty už taky nevím přesně, protože k matirutě jsem na to ani nekoukl a učil jsem se to v prváku :D A teď na vejšce mě to teprve čeká k zopakování :) Ale něco bych si vzpomněl. Perlit, Ferit, cementit primární sekundární a terciální, Austenit, Eutektoidní a Eutektická ocel.. :D 2.14% uhlíku :D

SullyCZ
02-11-2014, 14:40
Jo železo karbid železa (Fe - Fe3C diagram) Jasně že umím. Možná už bych teda nepopsal všechny jeho fáze, a ty teploty už taky nevím přesně, protože k matirutě jsem na to ani nekoukl a učil jsem se to v prváku :D A teď na vejšce mě to teprve čeká k zopakování :) Ale něco bych si vzpomněl. Perlit, Ferit, cementit primární sekundární a terciální, Austenit, Eutektoidní a Eutektická ocel.. :D 2.14% uhlíku :D

Tak to mě v paměti zbyla jen tavenina :D Ale jak to píšeš tak se mi to oživuje ;) strojírenská technologie nikdy nebyla můj oblíbený předmět, takže to všechno šlo z hlavy ven hodně rychle :D

EneruCZ
02-20-2014, 00:25
Tak při pročítání příspěvků v tomhle topicu, jste mi klucí oživili vzpomínky na "Nauku o materiálu" :D Strojařinu jsem moc nemusel, aspoň jsem měl obor výpočetních technologií :D Naštěstí jsem se pak ubíral jiným směrem a zvládl vystudovat toho magistra :D... Buďte rádi, že do onlinovek neintegrují zkušenosti a znalosti z realného života, aby jste třeba při výrobě oceli nemuseli přesně dodržovat výrobní postup se vším všudy.

LorDrek
02-20-2014, 07:48
Ide o to aký item lvl rozoberáte a ide o to akú má zložitosť zelený, modrý atď. .... za modrý aj pri rozoberaní aj pri výrobe som dostal najviacej exp.

ray111
02-20-2014, 11:04
len skoda ze itemy sa nedaju extrahovat hned, musis byt pri crafting doske.. takze kym nebudeme mat peknych par upgradov na bagpack, tak budeme do mesta chodit kazdu chvilu, inak hrozi ze itemy budeme nicit (co sa mi v bete stavalo bezne).

Raven
02-20-2014, 11:12
Realizmus, vážení. Nenechte realističnost ustupovat Vaší lenosti.

LorDrek
02-20-2014, 11:21
len skoda ze itemy sa nedaju extrahovat hned, musis byt pri crafting doske.. takze kym nebudeme mat peknych par upgradov na bagpack, tak budeme do mesta chodit kazdu chvilu, inak hrozi ze itemy budeme nicit (co sa mi v bete stavalo bezne).

Ingotov môžete mať 100 v jednom slote, aj by som to urobil na kilá a bolo by :D ak je toto problém sedieť na stoličke a kliknúť na port tak už neviem.

SullyCZ
02-20-2014, 11:43
Nebo to co nepoužiju pošlu mailem někomu, kdo to použije.Poslat mail můžeš i z dungu.A to co použiješ sám, tak pokud to jde poslat sám sobě a ve městě až se vysypeš, tak to zpracuješ.
Jediná věc čeho se trošku bojim je, že pokud mi celá centurie bude posílat matroš co najdou,tak že nebudu stíhat vydělávat tolik goldů na nákupy těch rasových kamenů, abych to hned mohl kovat a zas rozebírat.Když jsem questil a zpracovával jen to co jsem sám našel,tak jsem byl v klidu, ale tohle bude mnohonásobně víc matroše, tak jsem zvědavej :)

walltar
02-20-2014, 11:45
Realizmus, vážení. Nenechte realističnost ustupovat Vaší lenosti.

No nevím, ale u loot systému jako je tenhle (nebo ten ve skyrimu) se odvolávat na realizmus ...

Já bych klidně udělal loot systém reálný. Vem si všechno co uneseš + máš kam dát. Žádné nošení tuny a půl mečů, ale pěkně místo v batohu dle objemu itemu. Plus třeba kůň, který by fungoval podobně a mineři by měli vozejček na rudu, jinak by se nikam nedostali. To by bylo super ...

Ale řešit, jestli postava unese 50 věcí, nebo jestli ruda 500 rudy zabere 5 slotů, nebo 1 mě příjde mimo ... už tak je to nerealistické jak jen to může být.

Raven
02-20-2014, 11:46
už tak je to nerealistické jak jen to může být.

Tak proč to ještě prohlubovat?

ray111
02-20-2014, 14:51
Pokial sa to da poslat, tak je to OK (aj ked nerealisticke.. ale ked hladas realizmus, skus nieco co nie je oznacene ako "fantasy"), ale ak nie, tak je clovek nuteny chodit kazdu chvilku do mesta, co je bez kona dost o hubu.. hlavne ak by si chcel spravit par runov dungeonu po sebe a priemerne po tretinach v kazdom rune zastat, ist do mesta, vsetko extrahovat a predat, a ist naspet... alebo sa priebezne prehrabovat v inventari a nicit "najhorsie" itemy.

walltar
02-20-2014, 14:57
Ničit itemy se moc nevyplatí, když je můžeš rozebrat na suroviny ... spíš si najít nějakého craftera komu je bude posílat.

Ronwald
10-27-2017, 13:28
Zdravím!

Chtěl bych se zaptat-natěžil jsem si spoustu železa a nadělal z něj ingoty,ovšem po přechodu na další lv kovařiny se mi začala objevoval místo železné rudy materiál k výrobě ocelových ingotů...jsou mi,nebo budou ty železné ještě k něčemu,když už teť vyrábím ocelové? A kolikrát a na jaké typy materiálu se mi ještě postupem změní ložiska rudy k těžení na jiný typ?

Scavengericus
10-27-2017, 14:01
Nepotřebné suroviny prodej u obchodníka. Suroviny se mění podle levelu. Mrkni sem http://esoacademy.com/blacksmithing/ , tabulka není aktuální, ale pro představu to stačí.

Ronwald
11-01-2017, 10:21
Právě sem mi začala objevovat po světě dwarven ruda,ale pořád tak půl na půl s orichalkovu...znamená to,že lepší surovina k těžení bude v herním světě vzácnější,nebo jsem pouze v jakémsi přechodovém bodu,kdy potom se bude dwarven ore objevovat zas úplně všude,jako před tím ocelová,nebo orichalková...?
Pro doplnění-dwarven ore už se mi objevuje k těžení,ale na zbraně z ní vyrobené,ani ty nejzákladnější zatím nemám lv...je to tak 5-6 nad mým aktuálním...

Exorcius
11-01-2017, 14:18
Právě sem mi začala objevovat po světě dwarven ruda,ale pořád tak půl na půl s orichalkovu...znamená to,že lepší surovina k těžení bude v herním světě vzácnější,nebo jsem pouze v jakémsi přechodovém bodu,kdy potom se bude dwarven ore objevovat zas úplně všude,jako před tím ocelová,nebo orichalková...?
Pro doplnění-dwarven ore už se mi objevuje k těžení,ale na zbraně z ní vyrobené,ani ty nejzákladnější zatím nemám lv...je to tak 5-6 nad mým aktuálním...

Ahoj. Level suroviny, co nalézáš, je daný jednak levelem tvé postavy a jednak levelem craftingu daného typu, ke kterému surovina patří. Jakmile budeš mít max. level hrdiny i craftingu, tak už budeš nacházet jen rubedide .. to je nejvyšší level suroviny (pro max. level). Jediné, kde jde na max levelu získat i nižší suroviny (například, pokud bys je potřeboval rp kamaráda), je dělání daily craftu a otevírání balíčků z něj. Tam padá většinou nižší ruda, než je tvůj level.

To že ještě nemůžeš vyrábět tyto věci znamená, že tvůj level je vyšší, než level craftingu. Nalézáš teda momentálně suroviny podle levelu postavy i craftingu (dělí se to náhodně).