Příspěvek 1 až 9 z 9
    Maladur is offline
    Člen Semper Fidelis

Maladur's Avatar
    Rasa
    Dark elf
    Povolání
    Dragonknight
    Frakce
    Ebonheart Pact
    Guilda
    Semper Fidelis

Geomancer (support DPS unit)

Zdravím všechny příznivce classy Dragonknight. Po mém prvním buildu (Hello Khajiit - Assault Cat) jsem se po dvou betách rozhodl tento build "morfnout" na nový level a více se zaměřit na group PvE - podporu a synergii ve skupině. Dovolte mi tedy představit vám můj druhý build nazvaný:

Odkaz: Geomancer (support DPS)

Co tento build JE:

• vhodný pro levelování (ideálně ve 2 a více, ale i pro solo hru)
    • zaměřený na skupinové hraní
    • výborný proti undead/daedric nepřátelům (ale samozřejmě i proti jiným, na tyto má jen bonusové +damge)
    • vyvážený (využívá oba pooly - jak staminu, tak magicku)
    • variabilní (můžete být DPS, offtank i support dle dané situace a encounteru)
    • schopný kontrolovat jediný cíl i velké množství nepřátel (minionů)
    • zábavný (alespoň doufám)

Co tento build NENÍ:
    • top DPS build (i když dokáže vyvinout pěkný critical DPS)
    • 100% efektivní, pokud s vámi nespolupracují ostatní (synergie)
    • stand-still (naopak je o pohybu, pomoci a podpoře ostatních)

Pro jaký gamestyle je tento build určen?
    Mým cílem bylo vytvořit build, který by byl nejen dobré DPS v partě, ale zároveň, aby se snažil maximálně podpořit své spolubojovníky, ochránit je či posílit jejich útoky. S tímto buildem byste měli mít srdce týmového hráče (konec konců o tom MMO jsou) a být proaktivní! Nečekat, až nepřítel sešle silné kouzlo a zabije tanka nebo vás - ale přerušit jej či nahodit na tanka štít. Nečekat, až range DPS oslabí vaší partu natolik, že jediné AoE ukončí vaše snažení - ale vypořádat se s nimi hned na začátku boje. Nečekat, až za vámi dosprintuje healer a začne vám léčit těžké zranění - ale využít selfheal, CC, dodge a nechat healera u tanka.

Rozdělení attribute pointů:
    9 (stamina) - 20 (health) - 20 (magicka)
    -toto rozdělení je pouze teoretické a bude záležet, jak nakonec Zenimax usadí koeficienty pro attribute pointy, health se už nevyplatí plně investovat (byl snížen koeficient) a staminu bychom měli mít na soft capu, takže buď 29 magicky nebo 24 helth a 25 magicka, ale uvidíme...

Mundus stone:
    The Shadow - na critical damage (výborně se doplňuje s Critical Charge + Carnage)

Možná rasa:
    Khajiit - pasivní schopnost Carnage (krásný boost damage) a regenerace zdraví
    Redguard
    - pasivní schopnost regenerace staminy, max staminy a "stamina leech" za melee útoky

Armor:

7/7 - medium armor - byl-li by problém s magickou, pak split 5 medium a 2 light

Weapon:
    2H sword / 2H sword

DPS setup:
    Critical Rush - charge se 100% šancí na critical damage
    Executioner - damage, které se zvyšuje tím více, čím méně má cíl HP (pasivně navyšuje 15% damage weapon abilitám na cíle s HP 25% a méně)
    Wrecking Blow - stun + knockback + damage boost
    Flawless Dawnbreaker - AoE (před vámi) damage + bonus 60% na undead/daedric potvory (pasivně navyšuje 10% damage weapon útokům)

Support/CC setup:
    Ring of Preservation - štít, který ochrání vás a všechny v okolí (buff na armor, spell resist, health regeneration; další bonus proti undead/daedric potvorám)
    Magma Shell - "bublina" na vás + synergie štítu pro ostatní v okolí (zároveň ještě zraňuje potvory kolem vás)
    Molten Armaments - buff pro vás i ostatní kolem na vyšší weapon damage + critical strike chance
    Deep Breath - AoE interrupt a stun + následné AoE damage
    Burning Talons - AoE root, AoE damage, AoE DoT + synergie damage na všechny potvory, co jsou pod tímto efektem
    Stone Giant - knockdown, který zraní nepřítele a navýší vám armor
    Silver Leash - knockdown na undead/daedric potvory s možností "přitažení" otravného range moba k vám

Selfheal:
    Green Dragon Blood - vyléčí vás, nahodí zvýšenou regeneraci zdraví a staminy

Možné alternace:
    Pokud vyměníte 2H sword za destruction staff/restoration staff a upravíte pár abilit, bude z vás stejně schopný battle mage či geopriest. V ESO se nekladou meze fantazii a experimentování s různými zbraněmi, zbrojemi a povoláním. Mějte však ale vždy na mysli, že to, co vypadá pěkně na papíře, už nemusí být tolik efektivní ve hře samotné. Nezkoušejte tedy sorcerera v medium armoru s 1H/shieldem co bude spammovat základní útok a kolem něj bude poletovat pet doplňující magicku :) Vždy přemýšlejte nad možnými synergiemi mezi zbraní/zbrojí/classou i rasou. Kromě sebe, myslete i na ostatní a také na způsob, jak jim v boji pomoci (a tím i sobě) a podpořit je.

Sepsal geomancer Maladur dle svého nejlepšího svědomí a vědomí.
    Za možné neúspěchy při nerozumném zacházení s tímto buildem neručím!
    Naposledy upravil Maladur; 03-08-2014 v 21:34.

Buildy: Geomancer | Assault Cat
    Příručky/průvodce: Druhy CC | Blokování | Enchanting | Runy & Glyphy
    | Upír/Vlkodlak | VR1 Dungeon Guide
    Chary: Kejml, Maladur

Tareldrag is offline
    Aspirant

Tareldrag's Avatar
    Rasa
    Breton
    Povolání
    Dragonknight
    Frakce
    Ebonheart Pact
    Guilda
    Semper Fidelis
    Docela zajímavý control aoe dps. Jen bych využil jen Ulti z Warr guild. Magma shell by měl mít na starosti buď Tank, nebo support heal, aby jsi užil těch 10% do dmg i v druhém baru. Do raid pve určitě užitečný build.

Maladur is offline
    Člen Semper Fidelis

Maladur's Avatar
    Rasa
    Dark elf
    Povolání
    Dragonknight
    Frakce
    Ebonheart Pact
    Guilda
    Semper Fidelis
    Quote Napsal Tareldrag View Post
    Docela zajímavý control aoe dps. Jen bych využil jen Ulti z Warr guild. Magma shell by měl mít na starosti buď Tank, nebo support heal, aby jsi užil těch 10% do dmg i v druhém baru. Do raid pve určitě užitečný build.
    Pokud ji někdo v té skupině bude mít, tak samozřejmě, nahodím i do swapu FD. Zase je to celé o domluvě a sehranosti party. Teď už jen aby dosažení ultimátky u WG nebylo tak obšírné, jako u MG :)

Erendil is offline
    Moderátor

Erendil's Avatar
    Rasa
    Argonian
    Povolání
    Dragonknight
    Frakce
    Ebonheart Pact
    Guilda
    Semper Fidelis
    Fajnový build. Dostal ses v betě k Molten Armaments? Není lepší Igneous Weapons? Protože ten crit vydrží jen 6 sec, ale fire dmg je na celé trvání, navíc crit mají dps slušný díky medium armoru. Na papíře mi tedy přijde lepší ten druhý morf...

Maladur is offline
    Člen Semper Fidelis

Maladur's Avatar
    Rasa
    Dark elf
    Povolání
    Dragonknight
    Frakce
    Ebonheart Pact
    Guilda
    Semper Fidelis
    Quote Napsal Erendil View Post
    Fajnový build. Dostal ses v betě k Molten Armaments? Není lepší Igneous Weapons? Protože ten crit vydrží jen 6 sec, ale fire dmg je na celé trvání, navíc crit mají dps slušný díky medium armoru. Na papíře mi tedy přijde lepší ten druhý morf...
    Právě že dostal, ale v hloubi duše jsem doufal, že těch 6 sec se bude zvyšovat s levelem/rankem skillu. Pokud ne, pak asi bude lepší morph na fire damage, který drží po celou dobu buffu :)

Grindsman is offline
    Člen Semper Fidelis

Grindsman's Avatar
    Rasa
    Redguard
    Povolání
    Nightblade
    Frakce
    Ebonheart Pact
    Guilda
    Semper Fidelis
    Alebo zasa toľko skloňovaná dohoda a jeden by mal Igneous weapons a niekto ďalší by spamoval Molten armaments:)

"And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to poison and destroy My brothers."
    -Jules Winnfield-

Maladur is offline
    Člen Semper Fidelis

Maladur's Avatar
    Rasa
    Dark elf
    Povolání
    Dragonknight
    Frakce
    Ebonheart Pact
    Guilda
    Semper Fidelis
    Quote Napsal Grindsman View Post
    Alebo zasa toľko skloňovaná dohoda a jeden by mal Igneous weapons a niekto ďalší by spamoval Molten armaments:)
    Nepřepíšou se navzájem, když jsou to morphy ze stejného skillu? Jinak samozřejmě, vždy je to o dohodě :)

Erendil is offline
    Moderátor

Erendil's Avatar
    Rasa
    Argonian
    Povolání
    Dragonknight
    Frakce
    Ebonheart Pact
    Guilda
    Semper Fidelis
    Tak teoreticky to jsou už potom dva rozdílné skilly. Pokud jsi SC tak si hodíš ještě Surge a jedeš bomby pecky :)
    Ale já plánuju časem rozjet Igneous weapon pro buff dmg ze zbraňových abilit a fire dmg, na mém druhém hotbaru to bude mít místo.

Merwin is offline
    Páže

Merwin's Avatar
    Rasa
    Dark elf
    Povolání
    Dragonknight
    Frakce
    Ebonheart Pact
    Hezké. Také jsem si v betě vyzkoušel DK supporta, jen trochu v jiné podobě. Začal jsem s 2H zbraní, full cloth eq, atributy spíše do many. Složení abilit - fist (earthen), charge (2H), uppercut (2H), Slash (2H), Molten weapons (earthen) a Magma armor (earthen) a byl jsem jako dps. Po dosažení 15 lvl jsem dal do switche resto staff a ability - 1. tři z resto staff, blood altar (mage's guild), Obsidian shield (earthen) a opět magma armor (jinou ulti jsem nestihl získat).

Jako v dungu to šlo. Jelikož jsem zvyklej, hrát za obtížné postavy a mít hodně práce, bylo to pro mě ideální. Přehazovat bary, healovat a zároveň dmgovat. Určitě si něco podobného udělám jako support i po launchi jako alta, ačkoliv trochu jinak. Vyzkoušeno, že Obsidian Shield je akorát žrout many, ale vlastně nic neabsorbuje (neměl jsem zpřístupněný morph). Pár věcí vymyslím jinak no, ale jinak to byla fakt zábava :) Nejlepší je ta stunující fista. Ta se snad dá zakomponovat do úplně všech buildů na dragonknighta, když dává průměrný dmg, knock down a při morphu zvedá armor castera, prostě libovka no.

Thread Information

Users Browsing this Thread

Toto téma právě prochází 1 uživatelů. (0 členů a 1 hostů)

Oprávnění zasílat příspěvky