Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Příspěvek 1 až 10 z 20
 1. #1
  Maladur is offline
  Člen Semper Fidelis

  Maladur's Avatar
  Rasa
  Dark elf
  Povolání
  Dragonknight
  Frakce
  Ebonheart Pact
  Guilda
  Semper Fidelis
  Příspěvky
  264
  Rep Power
  60

  Tier 1 Veteran Dungeons Guide

  Vítám všechny příznivce PvE (ať už hardcore či casual hráče) u prvního průvodce T1 VR dungeony. Předem bych rád poděkoval Thone137 za tento skvělý návod, který jsem si dovolil přeložit a s vaší pomocí jej jistě ještě doplníme o další poznatky, tipy a rady ostatním.

  Přidejte tedy i vaše postřehy, videa či screeny z těchto tří VR dungeonů, ať tu máme kompletní guide pro každého, kdo se třeba v těchto dungeonech nemohl dostat přes nějakého bosse dál či jen chce být připraven. Pokud však milujete výzvy a vlastní progress, pak nečtěte dále a šup do dungeonů na vlastní pěst :)

  Průvodce rozdělím na tři části dle umístění jednotlivých dungeonů:

  I. Banished Cells
  • Keeper Areldur
  • Maw of the infernal
  • Keeper Vornail
  • Keeper Imiril
  • Sisters
  • High Kinlord Rilis

  II. Fungal Grotto
  • Mephala’s Fang
  • Gamyne Bayndu
  • Ciironas the Shepherd
  • Spawn of Mephala
  • Regger Dark-Dawn
  • Villa Theran

  III. Spindleclutch

  • Mad Mortine
  • Blood Spawn
  • Praxin Doaure
  • Flesh Atronachs
  • Urvan Veleth
  • Vorenor Winterbourne


  U těch bossů, kde existuje video z boje, jej přikládám (link je v názvu bossů). Pokud máte videa na chybějící boss fighty, pak je postněte níže a já je přidám do hlavního článku.

  Loot: ve všech dungeonech dropuje VR5 loot
  Expy: cca 100.000 VP za každý "run" na poprvé (opakovaně nemám zjištěno)

  I. Banished Cells
  Auridion - Aldmeri Dominion

  Keeper Areldur(video)

  Boss s dvěma fire addama (Fire Atronach), které je nutné zlikvidovat co nejdříve (ideálně si tank nabere bosse a DPS zničí addy). Hlídejte si klasické červené kruhy na zemi (jednak při smrti Atronachů a jednak při útocích bosse).
  Hlídejte si (pokud jste tank či melee DPS) také jeho útok "ohnivou hvězdou", kdy do všech stran asi 3x za sebou vyšle ohnivé paprsky. Tento útok celkem dlouze nabíjí, takže máte čas poodstoupit a snáze se mu vyhnout nebo použít klasický dodge (úskok).

  Maw of the infernal(video)

  tip: Templar může použít skill Cleansing ritual (synergy: purify) na odstranění ohnivého debuffu/kruhu, který spawnuje boss (stejně jako kdokoliv se skillem Purge z PvP)

  Tento ohnivý ještěrák bude asi problémem pro melee DPS, ale i tak jde útočit nablízko, pokud si hlídáte ohně pod nohama a máte šikovného healera či nějaký self heal. Nyní ke strategii:
  Tank si bosse hned ze začátku natáhne k jedné ze stěn místnosti (nikdo do bosse zatím nejde ŽÁDNÉ DPS!). Boss totiž bude házet ohnivá jezírka pod nohy tomu, na koho právě útočí, takže si neza*erte hned ze začátku střed místnosti kvůli nedočkavému DPS, ano? :)
  Tank se snaží pohybovat podél zdi tak, aby zbytečně nestál v ohni a zároveň si držel aggro. Range DPS pouze stojí uprostřed a vesele sesílají blesky. Melee DPS může k bossovi, ale pozor jednak na aggro a druhak na cone fire útok, který boss hází vždy opačným směrem, než je tankován. Nestůjte tedy přímo za bossem, ale třeba z boku, nebo buďte připraveni na rychlý dodge!
  Kdo hrál AoC, zamáčkne slzu při vzpomínce na BRC bosse Ahazu-Zagama ještě před nerfem :)

  Keeper Vornail(video)

  Celkem snadný boss (z pohledu taktiky), který má vedle sebe ještě dva healovací addy (ty zabít první). Sám o sobě používá pouze AoE útok, kdy se roztočí se svou obouruční zbraní - v tento moment by u něj neměl nikdo stát. Tank by pak měl blokovat všechny jeho heavy útoky, neboť nakládá opravdu pořádně. I obyčejné light útoky dají tankovi zabrat, takže pokud je stamina, tak držet štít co to dá.

  Keeper Imiril

  Teleportační boss, který po každém přesunu (portu) spawne následující addy: 1. port = Banekins (ďáblíci), 2. port = Twillights (létající daedry) a 3. port = Clanfears (raptoři - připravte si co nejvíce AoE abilit). Následuje velké AoE, kterému by se měli vyhnout všichni krom tanka, nebo alespoň připravit blok + selfheal či plošný heal od healera.

  Sisters

  Líbila se vám Doisha na 10 levelu? Pak si zamilujete její "sestry" ve vylepšené verzi :) Oba bossové (Harvesteři) používají stejných abilit, tedy frontal cone útok (lze přerušit pomocí "bash" - postará se tedy o to povětšinou tank), spawnují 4 orby, které je vyléčí, pokud se jich dotknou (stačí na ně jakékoliv AoE kouzlo, netřeba je likvidovat po jednom), používají nepříjemný "soul drain" - zvednou vás do vzduchu a zraňují a jedinou novinkou je štít, který když má jeden z bossů nahozený, neudělíte mu žádné DPS.
  Objevila se i taktika, kdy tank vytáhne jednu sestru do bezpečné vzdálenosti, ostatní si "rozdělí" zbylou sestru a po zabití se tank vrátí i s bossem. Občas se ale tato taktika bugne - je třeba vyzkoušet, jak daleko vás hra s druhým bossem pustí.

  High Kinlord Rilis(video)

  Poslední boss lokace. Používá teleporty a jedná se o castera, takže si připravte protekce. Samotný boss kromě útoku holí používá ještě útok, kterým vás zvedne do výšky a následně pustí na zem - při dopadu na sobě budete mít barevný debuff, který si shodíte tím, že vběhnete buď do červeného nebo modrého kruhu po stranách místnosti či použijete "očistu" od templara nebo kohokoliv se support PvP skill linií. Dalším útokem je spawnování modrých plamenů na náhodná místa/hráče, kterým se výhýbejte!
  A aby toho nebylo málo, čas od času z portálu vyběhne přerostlá ještěrka (pozor, má cone útok) a vedle ní se objeví dva orby. Ty zničte dříve, než se dotknou bosse a vyléčí ho.

  II. Fungal Grotto
  Stonefalls - Ebonheart Pact


  Mephala’s Fang(video)

  Pavouček, který má vedle sebe ještě dva healovací addy (ty zabijte jako první). Celkem je to snadný boss, jediné, na co si musíte dávat pozor, jsou jedová jezírka, která hází na hráče a jeho frontal cone útok kyselinou, kterému by se měl vyhýbat i tank. Pokud jste zpomalení, pak používejte dodge a vyskočte z jezírka (rozhodně necouvejte).

  Gamyne Bayndu(video)

  Velice zábavný, ale také na koordinaci náročný boss. Jeho první abilitkou je vyvolání 4 stínových addů, kteří sice mohou být plně CCčkováni, ale jak boj postupuje, stávají se tito silnějšími. Další specialitkou je pak spoutání náhodného hráče řetězy (opět 4 stínoví addi). Pokud v časovém úseku několika vteřin nezabijete alespoň jednoho adda (čímž se lapený hráč vysvobodí), zabije hráče meč, který se nad ním pomalu spouští. Poslední abilitou bosse je pak spektrální řetěz, který spojí dva náhodné hráče a dokud drží, nahodí jim oběma debuff a silnou DoTku. Roztržením řetězu (oba hráči se musí rozeběhnout opačným směrem od sebe) se debuff i DoTka shodí (opět může být shozeno pomocí purify/purge).

  Ciironas the Shepherd(video)

  Zde nastane malá změna - nezabíjejte pavouky, kteří jsou kolem bosse! Naopak nejprve zabijte bosse a až poté pavouky. Pokud to uděláte naopak, každý zabitý pavouk buffne bosse na damage a rezistenci, takže by pak byl hodně silný. Pokud na někoho ze skupiny pavouci nahodí značku a půjdou po něm, kitujte je kolem, zatímco tank a ostatní zabíjejí bosse.

  Spawn of Mephala(video)

  Pavoučí lady vás uvítá hned několika abilitami, které je dobré sledovat: paprsek (jakýsi laser), který "hledá a zaměřuje" na hráče v okolí. Snažte se mu vyhýbat a pokud už se na vás zaměří, tak buďte připraveni uskočit z následného AoE (to se spustí za pár vteřin i když na nikoho nenarazí). Dále pak boss vyvolává portál, kterým by měl projít vždy někdo jiný, jinak si tank zažije krušné chvíle (boss nepůjde nabrat - tauntnout). V neposlední řadě se pak vyhýbejte AoE kolem bosse či si připravte blok.

  Regger Dark-Dawn

  Tohoto bosse jsem si pracovně nazval "vysavač" :) Nejprve ale, než se dostaneme k původu jeho přezdívky, si vyčistěte okolí bosse. Celkem asi 6 addů, kteří stojí opodál (nebojte, ani jeden s nich nespustí boj s bossem). Až budete mít čisto, připravte si hromadu potionek + nahoďte si jídlo/pití na health/magicka regen. Proč? Protože vás bude tento boss nepříjemně vysávat!
  Využívejte v boji co nejvíce magicka abilit a stamina ability a klasické light/heavy útoky si šetřete. Během celého boss fightu totiž nastanou fáze, kdy boss pozvedne nad hlavu svou zbraň a vás obklopí fialová pole. To je signál k tomu, že v následujících vteřinách z vás boss doslova vycucne magicku a téměř všechen život. Proto je nezbytné používat potionky a healer by měl na zem nahodit plošné healy.

  Villa Theran(video)

  Další boss, který nepotěší melee DPS. Celý fight se bude po většinu času odehrávat na range a to z jednoho prostého důvodu: boss se krátce po startu 3x za sebou teleportuje kolem skupiny (proto buďte blízko sebe!) a následně zahájí ostřelování s tím, že na místech, kde se portoval, se pomalu bude šířit jakýsi černý mrak, který zraňuje. Proto po portu odběhněte od bosse na druhou stranu a DPSkujte zdálky. Druhou věc, kterou si musíte hlídat, jsou jakési bleskové výboje, které jakmile na vás sešle (na celou skupinu), musíte vběhnout pod silové pole kolem malého oltáře. Na konci této abilitky boss vyresetuje černá pole na zemi, vy můžete vyběhnout ven a počkat na další porty.

  III. Spindleclutch
  Glenumbra - Dagerfall Covenant


  Mad Mortine(video)

  Velmi jednoduchý boss - krom menšího frontal cone útoku nedělá nic speciálního. Na začátku si připravte AoE abilitky na ostravmé addy, kterých má kolem sebe dost.

  Blood Spawn(video)

  Velká gargoyla, která čas od času naběhne/naletí do středu místnosti, kde spustí velké AoE, takže je ideální ji tankovat dále od středu, aby bylo dost času na vyhnutí se tomuto útoku. Celý tento fight by vám neměl zabrat více jak 90 vteřin, jelikož po minutě a půl boss mocnými údery zavalí okraje jeskyně a jediné místo, kde můžete být, bude právě v jeho AoE (zde jde ještě s ultimátkami a aurami na protekci chvíli přežít a bosse dorazit).

  Praxin Doaure(video)

  Než začne samotný boj s bossem, budete muset zlikvidovat 3 vlny addů: 1. budou jen malí pavoučci (spalte je AoE), 2. opět pavoučci + elitní velký pavouk (nabere si jej tank) a 3. jsou duchové, mezi které se následně spawne další elitní pavouk (opět práce pro tanka). Ke konci boje se třetí vlnou addů se boss promění v jakéhosi ducha a bude vás otravovat několika speciálními útoky:
  První je cone, kterým před sebe vystřelí tři paprsky - dodge funguje skvěle. Dalším útokem boss označí jednoho hráče (velký červený kruh) a ten musí rychle pryč od ostatních. Sám pak musí v kruhu zůstat a pohybovat se s ním. Ostatní hráči se naopak kruhu musí vyhnout.

  Flesh Atronachs(video)

  Sice se jedná o 3 bosse naráz, avšak není tu žádná speciální abilita, které byste se měli obávat (mimo cone útoku). Tank si nabere buď dva nebo rovnou všechny tři bosse a ostatní se zaměří na jediného atronacha, kterého zabijí. Nebo se můžete pokusit pomocí AoE a střídáním targetů dávat dolů postupně všechny a naráz je pak zabít. Za každého mrtvého bosse se ti další totiž buffnou.

  Urvan Veleth(video)

  Spolu s tímto bossem začínají po jeho boku i 4 addi, které buď zabijte jako první, nebo je díky splashi a AoE spalte spolu s bossem. Pozor na ně, používají charge a boss má v rezervoáru pár DK abilit (talony, standardu). Čas od času se boss zneviditelní a kolem sebe udělá menší AoE - tank by jej měl v tuto chvíli kitovat kolem stěn místnosti, jelikož jej nikdo nemůže zranit.

  Vorenor Winterbourne(video)

  tip: healeři pozor na abilitu Regeneration/Mutagen - může totiž zacílit jednu z obětí a namísto rychlého zničení ji ještě vyléčíte :)

  Poslední boss, který vám bude doslova sát krev (tedy ne přímo vám, ale okolním NPC). Připravte se na pořádný zápřah jako healer, jelikož tento boss si vychutná opravdu každého člena skupiny. Jeho nejsilnějším útokem je charge na každého z hráčů (lze použít dodge, blokováním snížíte jen minimum zranění z tohoto útoku) + náhodná DoTka, která vás dokáže dorazit. Navíc ještě na zem hází červené kruhy, ve kterých nesmíte stát (ideálně uskočit). A to nejlepší na závěr - jakmile jej začnete zraňovat, vznese se do vzduchu a začne sát krev s obětí, které má kolem sebe. Tyto musíte ihned zabit (poznáte podle červené linie vedoucí k oběti), jinak se boss doléčí.
  Naposledy upravil Maladur; 04-24-2014 v 13:53.


  Buildy: Geomancer | Assault Cat
  Příručky/průvodce: Druhy CC | Blokování | Enchanting | Runy & Glyphy
  | Upír/Vlkodlak | VR1 Dungeon Guide
  Chary: Kejml, Maladur

 2. #2
  Raven is offline
  1. cz/sk level 50 - Aldmeri Dominion

  Raven's Avatar
  Rasa
  Breton
  Povolání
  Templar
  Frakce
  Aldmeri Dominion
  Guilda
  Midwinter
  Příspěvky
  3,962
  Rep Power
  153
  Blood Spawn a timer

  Po 90 vteřinách má nastat enrage a boss má rozmlátit celou jeskyni, což má způsobit instant wipe party. To se ale často bugne a po timeru se jeskyně buď zřítí a hráči žijí dál a nebo se vůbec nezřítí.  Díky za skvělou práci, Maladure. Můžeme prezentovat na webu?

 3. #3
  Redmoon is offline
  Leveler

  Redmoon's Avatar
  Rasa
  High elf
  Povolání
  Templar
  Frakce
  Ebonheart Pact
  Guilda
  Semper Fidelis
  Příspěvky
  81
  Rep Power
  53
  Quote Napsal Raven View Post
  Blood Spawn a timer

  Po 90 vteřinách má nastat enrage a boss má rozmlátit celou jeskyni, což má způsobit instant wipe party. To se ale často bugne a po timeru se jeskyně buď zřítí a hráči žijí dál a nebo se vůbec nezřítí.  Díky za skvělou práci, Maladure. Můžeme prezentovat na webu?
  Ze zkusenosti a videi by jsem rekel, ze na zaver se zriti cela jeskyne az na stred kde boss dava permanetni aoe do doby nez vsechny zabije, ci nez ho grupa zabije. V tom aoe jde pri nahazeni ultimatek chvili prezit, takze i po tom timeru je jeste chvilka, pokud ma hodme malo hp, ho dodelat.

 4. #4
  Maladur is offline
  Člen Semper Fidelis

  Maladur's Avatar
  Rasa
  Dark elf
  Povolání
  Dragonknight
  Frakce
  Ebonheart Pact
  Guilda
  Semper Fidelis
  Příspěvky
  264
  Rep Power
  60
  Díky za osvětu, doplním :) Takže je to klasický DPS check..

  Použít možno, jen bych tam ponechal odkaz na původního autora + tam můžete hodit nějaké kůl skrýny z vaší party :)


  Buildy: Geomancer | Assault Cat
  Příručky/průvodce: Druhy CC | Blokování | Enchanting | Runy & Glyphy
  | Upír/Vlkodlak | VR1 Dungeon Guide
  Chary: Kejml, Maladur

 5. #5
  Mystix is offline
  Zasvěcenec

  Mystix's Avatar
  Rasa
  Breton
  Povolání
  Templar
  Frakce
  Daggerfall Covenant
  Guilda
  Elders of Nirn
  Příspěvky
  218
  Rep Power
  57
  Mohl by mi někdo osvětlit tu obtížnost dungů? Moc jsem to nepochopil. Prošli jsme tyto dungy v rámci questů s partou a bylo to až moc jednoduché. Nejsme žádní HC hráči a přesto nebyl problém to dát na poprvé. Na čem záleží jak budou potvory v dungu tuhý? Nebo se dá někde nastavit obtížnost dungu?
  Díky

 6. #6
  Raven is offline
  1. cz/sk level 50 - Aldmeri Dominion

  Raven's Avatar
  Rasa
  Breton
  Povolání
  Templar
  Frakce
  Aldmeri Dominion
  Guilda
  Midwinter
  Příspěvky
  3,962
  Rep Power
  153
  Quote Napsal Redmoon View Post
  Ze zkusenosti a videi by jsem rekel, ze na zaver se zriti cela jeskyne az na stred kde boss dava permanetni aoe do doby nez vsechny zabije, ci nez ho grupa zabije. V tom aoe jde pri nahazeni ultimatek chvili prezit, takze i po tom timeru je jeste chvilka, pokud ma hodme malo hp, ho dodelat.
  Nám to AoE přišlo jako jakýsi soft enrage, protože to náš healer prostě nepřehealoval a dost často se nám stalo, že jsme při zřícení jeskyně padli za vlast instantně (asi chcípnou ti po krajích jeskyně).

  Občas se po wipe taky ty trosky neodklidí a to je pak extra zábava.

  Quote Napsal Mystix View Post
  Mohl by mi někdo osvětlit tu obtížnost dungů? Moc jsem to nepochopil. Prošli jsme tyto dungy v rámci questů s partou a bylo to až moc jednoduché. Nejsme žádní HC hráči a přesto nebyl problém to dát na poprvé. Na čem záleží jak budou potvory v dungu tuhý? Nebo se dá někde nastavit obtížnost dungu?
  Díky
  Obyčejné dungy jsou směšně jednoduché.

  Veteran dungy jsou o něco málo těžší, už potřebuješ znát a dodržovat základní mechanizmy a přežít DPS checky, což je hlavně o tom, jak umíš klikat na bary.

  Quote Napsal Maladur View Post
  Takže je to klasický D:)PS check..
  Jo, Veteran content je plný DPS checků.
  Naposledy upravil Raven; 04-17-2014 v 16:50.

 7. #7
  Redmoon is offline
  Leveler

  Redmoon's Avatar
  Rasa
  High elf
  Povolání
  Templar
  Frakce
  Ebonheart Pact
  Guilda
  Semper Fidelis
  Příspěvky
  81
  Rep Power
  53
  jj ti po krajich jeskyne padnou instantne. Pokud se nestaci zabit, tak pred finalnim spadnutim musi vsichni nabehnout doprostred jinak zemrou. Samozrejme pak uprostred dava porad to aoe, takze to tam nejde moc dlouho vydrzet. Ale ty bugy u nej jsou vcelku otravne :)

 8. #8
  Jakonales is offline
  Král levelingu
  1. cz/sk level 50 - Ebonheart Pact

  Jakonales's Avatar
  Rasa
  Imperial
  Povolání
  Dragonknight
  Frakce
  Ebonheart Pact
  Guilda
  Semper Fidelis
  Příspěvky
  147
  Rep Power
  54
  Harvester sestry v Banished Cells respektive jejich frontální AoE jdou přerušit bashem. Mob má vždy pod sebou takovou šedivou animaci, když je třeba bashnout.
  Yograin

 9. #9
  Lockhard is offline
  Nováček

  Lockhard's Avatar
  Rasa
  Orc
  Povolání
  Dragonknight
  Frakce
  Ebonheart Pact
  Guilda
  Semper Fidelis
  Příspěvky
  36
  Rep Power
  51
  Super práce. Máme všechno prošle včetně achievementu.

  Nejjednoduší je upír v Spindleclutch - Vorenor Winterbourne

  Achievement spočívá že nezabíjíte vězně z kterých saje HP. V každém sání přibývá 1 vezeň. Na konci jich saje všech 6 s tím že jeho dmg dotek a charge podstatně zesiluje. Kdo má pod 2k HP tak je často instantně mrtvý ( není podmínkou vždy ) Jde tady opravdu o DPS skupiny.

  Ale co je opravdu oříšek, i když už taky máme hotový je

  Fungal Grotto - Villa Theran

  Boss se musí zabít bez schovávání pod štít. Udělali jsme to dosti nestandartně a počítám že tak si to vývojáři nepředstavovali. Nejedná se o bug, jen se vždy jeden člen obětoval a umřel.

  Pokud by někdo měl taktiku jak tento achievement udělat správně a co je potřeba udělat, tak šup sem s tím. Moc rád bych vyzkoušel.

 10. #10
  Redmoon is offline
  Leveler

  Redmoon's Avatar
  Rasa
  High elf
  Povolání
  Templar
  Frakce
  Ebonheart Pact
  Guilda
  Semper Fidelis
  Příspěvky
  81
  Rep Power
  53
  Sparavne je proste neschovat se pod stit a dmg bose prehealovat nic vic.

Thread Information

Users Browsing this Thread

Toto téma právě prochází 1 uživatelů. (0 členů a 1 hostů)

Oprávnění zasílat příspěvky

 • Nemůžete zakládat nová témata
 • Nemůžete posílat odpovědi
 • Nemůžete zasílat přílohy
 • Nemůžete upravovat své příspěvky
 •