Příspěvek 1 až 6 z 6
    Elder is offline
    Člen Rady Semper Fidelis

Elder's Avatar
    Rasa
    Orc
    Povolání
    Nightblade
    Frakce
    Ebonheart Pact
    Guilda
    Semper Fidelis

Elder zdraví a děkuje

Ahoj, možná si mě již nikdo nepamatuje, možná že si někdo z původní sestavy moderátorů, admina a týmu kolem webu ještě pamatuje, ale každopádně jsem vám všem, kteří okolo webu a fora makáte poděkovat, že vše držíte i po těch 3 letech, co hra běží. Býval jsem moderátorem fora a též autorem článků na webu ohledně ras atd. Hrál jsem asi 1 rok, načež mne hra přestala bavit, protože pak již kromě nudných veteran ranků nebylo co dělat. Web sleduji občas po celou dobu a jsem opravdu rád, že veškerá původní práce na webu a forku nepřišla na zmar, takže ještě jednou díky všem, kteří o vše pečují. Jinak jsem zpět ve hře, ale jen tak pro zábavu a občasně. Budu dále držet palce, ať se vám daří.

Dík

Elder.
    http://elderscrolls-online.tiscali.cz/forums/image.php?type=sigpic&userid=74&dateline=139375503  3

Vítej Elder!

Neznáme se, protože když jsem hrál, nevěděl jsem o těchto stránkách. Ale vážím si každého člověka, kterému to nedá a vrací se do těchto rozlehlých virtuálních prostorů, aby znovu okusil tu atmosféru, jíž taková prostředí dýchají. Je jedno, jak to celé pojme. Ale být tam.., být uvnitř, a znovu to celé prožívat naplno, je prostě jak doping pro duši.

Ve hře mě v podstatě nepotkáš. Hraju totiž jinak než ostatní hráči. Vymýšlím si vlastní pravidla ve vlastní hře, která se odehrává v prostoru těchto mamutích virtuálních prostředí jako byly odjakživa TES nebo Gothik. A právě Morrowind mi kdysi ukázal cestu, jak na to. Mohl bych tedy odolat a nevstoupit sem znovu?.. Ne, to není možné! Jakmile vyšel, už jsem tu byl zas a zkoumal jeho náladu, jeho možnosti, jež bych pak mohl zakomponovat do vlastní hry. Ale co si budeme povídat.., je to bída. Oproti původní hře ne-online je to chudičký příbuzný, v němž nelze dělat téměř nic. Avšak.., což pro mne bylo nesmírně přínosné, moje prvotní otázka zde (když jsem toto forum vlastně našel), ohledně cestování mezi jednotlivými lokacemi. A lodě mi pak otevřely prostor i možnost vstupu na různé ostrovy, aniž bych musel plnit předepsané questy. Já totiž strašně nerad plním jakékoli úkoly, ke kterým mě hra nutí. S takovou hrou, pokud není jiné volby, pak nejspíš brzo seknu. Nesmírně mě to obtěžuje, chci totiž vyzkoušet něco úplně jiného a questy mě pouze zdržují od toho, co bych si přál v té hře poznat.

Když tenkrát Morrowind vyšel, byl pro mne naprosto fascinující. Strávil jsem s ním mnoho měsíců a odkrýval možnosti hry, jež mi doslova otevřely virtuální svět k vlastní tvorbě. Tedy ne k tvorbě toho světa, ale k tvorbě pravidel a cílů v již takto vytvořeném prostředí. Každá věc totiž, kterou jste někam položili, tam zůstala natrvalo i po resetech a updatech systému. Věc, která se nesmaže nástupem nového dne. Což je naprosto velkolepá myšlenka! Takhle vlastně fungují sendboxové hry. Tedy samozřejmě v mnohem širším rozsahu, ale princip je stejný. A to tady šlo dělat! Takže jsem začal tím, že si v každém městě otevřel svůj dům. A ten plně zařídil. Osvětlil ho lampičkami, jež nakoupil v Suranu, do regálů a na pulty rozložil zbraně a zbroje, které se úchvatně třpytily a hrály všemi barvami v odlescích světla. Rozložil magické šípy po stolech do různých obrazců, k jídelnímu stolu pak vytvořil hostinu z potravin, prostírání i stříbrných nádob a doplňků. V dalších fázích pak bylo, že jsem v lesích vytvářel magické osvětlené kouty, zařizoval si jeskyně pro sebe, atd.

V noci pak chodil na hodinku spát. A když se ráno probudil v některém ze svých domů, v jeskyni, či kdekoliv v přírodě, stál už nade mnou assassin a chtěl mě podříznout. Čekal mě s ním tedy lítý boj, a někdy bylo opravdu těžké nad ním vyhrát!., ale jako odměnu jsem z něj potom stáhl jeho lehkou černou zbroj, jež byla naprosto unikátní. Jednak proto, že postavu zcela skryla ve tmě pro jakékoli plížení anebo vloupání se do domů, a jednak proto, že se nechala prodat za velmi slušný peníz u kupců. :)

A když jsem přespával přímo v jeskyních, kde se respawnovaly nepřátelé, tak to byl teprve mazec! Zkrátka naprostý adrenalin, kde člověku šlo na každém kroku neustále o život. A přitom dýchající tou domácí atmosférou.., vždyť tady to znám, tady přece bydlím a po bitvě si ještě vytáhnu maso ze skříně a opeču ho na ohni.

Tak to byl jen takový nástin, co pro mě původní Morrowind znamenal. Kdo by se pak divil, že od něj už jsem nechtěl hrát normální hry. Ale každou, kde to šlo, si přizpůsoboval k obrazu svému a samozřejmě kašlal na questy. Na ty nudné, upovídané, nesmyslné questy, které nikdy nekončí a neustále se rozrůstají, až jsi jimi doslova zavalen. Sáhneš po jednom a než se naděješ, máš jich dvacet a nevíš, kam dřív skočit. Člověk neustále odněkud někam jde, příliš nevnímá prostor kolem sebe, jde jen o to dojít do cíle, přičemž jakýmkoliv zastavením, či hledáním se na něj nabalují jen další úkoly. No pěkně děkuju, ale tohle už opravdu nechci! ;)

Nu ale.., chtěl jsem jen pozdravit, ne se zase až tolik rozhovořit. :D Ovšem to ta atmosféra, do které jsem touto úvahou opět vstoupil. Tak tedy ještě jednou: Vítej zpátky.

Aidam is offline
    Administrátor

Aidam's Avatar
    Rasa
    Imperial
    Povolání
    Dragonknight
    Frakce
    Ebonheart Pact
    Ahoj, Eldere,
    jsem rád, že tě tu vidím a doufám, že se ti daří jak ve hře, tak i mimo ní :)

Aidam

Elder is offline
    Člen Rady Semper Fidelis

Elder's Avatar
    Rasa
    Orc
    Povolání
    Nightblade
    Frakce
    Ebonheart Pact
    Guilda
    Semper Fidelis
    Quote Napsal Aidam View Post
    Ahoj, Eldere,
    jsem rád, že tě tu vidím a doufám, že se ti daří jak ve hře, tak i mimo ní :)

Aidam
    Jo, daří se skvěle, po TESU jsem se vrátil k wow do staré guildy a pak na mě časem padlo guildmastrování. Jinak v životě super :D V TESU se mi daří tak jak chci, protože si zahraju jen občas a jen tak spíš bloumám světem a dělám q, který si čtu a čtu si i knížky, takže vlastně téměř nelevlím :D Něco jako tady výše popsal Cailte :D Ale Morrowind si ještě nekoupím, počkám, třeba časem slevní :D
    http://elderscrolls-online.tiscali.cz/forums/image.php?type=sigpic&userid=74&dateline=139375503  3

Aidam is offline
    Administrátor

Aidam's Avatar
    Rasa
    Imperial
    Povolání
    Dragonknight
    Frakce
    Ebonheart Pact
    Quote Napsal Elder View Post
    Jo, daří se skvěle, po TESU jsem se vrátil k wow do staré guildy a pak na mě časem padlo guildmastrování. Jinak v životě super :D V TESU se mi daří tak jak chci, protože si zahraju jen občas a jen tak spíš bloumám světem a dělám q, který si čtu a čtu si i knížky, takže vlastně téměř nelevlím :D Něco jako tady výše popsal Cailte :D Ale Morrowind si ještě nekoupím, počkám, třeba časem slevní :D
    Taky mám občas tendenci se vracet k WoW, hlavně v době okolo vydaní Warcraft movie jsem pařil, ale zase mě to přešlo a hodně rychle. Legion je super, ale už není chuť, není čas a hra už pro mě není taková jako dřív.

Exorcius is offline
    Zasvěcenec

Exorcius's Avatar
    Rasa
    Dark elf
    Povolání
    Dragonknight
    Frakce
    Ebonheart Pact
    Guilda
    Semper Fidelis
    Ahoj. Kdybyste hledali nějakou pohodovou gildu, tak mi dejte vědět. Kvůli chování některých členů SF jsme s celkem velkou skupinou založili nový projekt - LEGIE SEVERU. SF už bohužel není tím, čím bývala a měla být..

Thread Information

Users Browsing this Thread

Toto téma právě prochází 1 uživatelů. (0 členů a 1 hostů)

Oprávnění zasílat příspěvky